• Bizlere Ulaşabilirsiniz...
  • Merkez Ofis : Esenkent Mh. Enver Paşa Cd. Villa No : 26 EsenYurt / İSTANBUL
  • Tel : (212) 852-70 32 - (*123)(*124)
  • Fabrika : Org.San.Böl. 4 Cd. No : 7 Çerkezköy / Tekirdağ
  • Tel : (282) 758-13 62

Sürdürelebilirlik

İş Sağlığı ve Güvenliği

Çalışanlarımıza, sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmaları için eğitimler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Çevre

Henateks olarak doğanın korunmasını önemsiyor ve doğaya karşı sorumluluklarımızı bir görev olarak kabul ediyoruz. Yarınlara daha yaşanabilir bir Dünya bırakmak için üretim tesislerimizde ve ofislerimizde atık yönetim sistemleri uyguluyoruz. Doğada bıraktığımız karbon ayak izimizi azaltmak için enerji tasarrufu sağlayan ekipmanlar kullanıyor; çalışanlarımızda çevre bilincinin gelişebilmesi amacıyla sürekli eğitimler düzenliyoruz.

Kumaş Geri Dönüşüm Projesi

Doğal kaynakların giderek yok olduğu günümüzde, sürdürülebilir bir çevre için her bir bireyler kadar kurumlarında sorumluluk alması gerektiğine inanıyoruz. Biz de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için atık kumaşları ve plastik şişeleri geri dönüşüm işlemine tabi tutarak bu malzemelerden ürettiğimiz ürünleri müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bu sayede üretim süreçlerimizde kullandığımız su miktarını azaltarak içilebilir su kaynaklarının korunmasına ve pamuk tüketimini azaltarak zirai ilaçlamanın olumsuz etkilerinin azaltılmasına katkı sağlıyoruz.

Enerji Tasarrufu

Kaynak israfını engellemek için tesislerimizde düşük enerji sarfiyatlı sistemler kullanıyoruz.

Atık Yönetimi

Yaşadığımız çevreyi korumak ve yarınlara daha yaşanabilir bir çevre bırakmak öncelikli hedeflerimizdendir. Bu nedenle üretim süreçlerimizde ardımızda bıraktığımız karbon ayak izimizi azaltmak için tesislerimizde atık yönetim sistemleri uygulayarak çevreye olan etkimizi en aza indiriyoruz.