Genel Müdürümüzden..

 

 

Henateks 1985 yılında, Almanya Krefeld Yüksek Mühendislik Okulu’nun Tekstil Kimya bölümünden mezun olan üç arkadaş; Eyüp Sözdinler, Nihat Kurtuluş, Ali Taşyürek ve işletmeci Halil Ünver taraf›ndan İstanbul’da günlük 1000 kg. boyama kapasitesi olan küçük bir işletme olarak kuruldu. Emin ad›mlarla, yere sağlam basarak büyüme sürecine giren şirketimiz fabrikasını 1991 yılında Çerkezköy’e taşıdı. Yeni teknoloji, kalite ve çevreye saygı prensibi, şirketimizin daima temel prensipleri arasında yer aldı. Geçmişte olduğu gibi bugün de şirketimiz, sağlam, güvenilir alt yapı ve bilinçli bir kadronun verdiği güvenle yoluna güçlenerek devam ediyor. Dünyadaki makine teknolojisini, boya ve aprede yenilikleri sürekli izleyerek; yeni, verimli, farklı ve kaliteli ürün üretebileceğimize inandığımız her türlü makineyi bünyemize en kısa sürede adapte ettik ve etmeye devam edeceğiz. Kalite ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyeti konusunda her türlü ön çalışmayı ve gayreti gösteriyoruz.

Nike,Tommy Hilfiger, Puma, Adidas, Reebok ve daha pek çok global dev için üretim yapan Henateks, 250 kişilik çalışan kadrosu, 20.000 m2 üretim alanı ve yılda 10.000 tona ulaşan kumaş boyama ve apreleme üretim kapasitesi ile Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasındadır.


 


Henateks 1985 yılında, Almanya Krefeld Yüksek Mühendislik okulunun Tekstil Bölümünden Mezun olan iki arkadaş; Eyüp Sözdinler , Ali Taşyürek ve işletmeci Halil Ünver tarafında İstanbul' da günlük 1000 kg boyama kapasiteli olan küçük bir işletme olarak kuruldu.

Copyright all right reserve.